סוקולנטים טיפול וטיפים

סוקולנטים הם מסוג הצמחים שדורשים הכי פחות טיפול, הם סוג של צמח פופולרי מאוד בשל תחזוקתו הנמוכה הם דורשים מעט מאוד מים וניתן לגדל אותם במגוון מכלים. הם צריכים אור, אבל לא יותר מדי(תלוי במיקום). יש להשקות אותם מעט ועדיף לא להרבות בהשקייה . סוקולנטים רגישים מאוד גם בכל הנוגע להשקיה, הם לא יכולים לסבול שורשים רטובים וצריכים הרבה מים בזמן הנכון. הם צמחים בשרניים והעלים שלהם מלאים במים.

בזמן ההשקיה צריך לשפוך את המים על האדמה או בעציץ אחרי בדיקה מדוייקת כמה מים הם באמת צריכים יש לוודא שהאדמה יבשה לגמרי ואז רק להשקות . כדאי לשפוך את המים בשלבים, כל פעם קצת, זאת כדי לוודא שהמים נספגים באדמה, לפני שיתנו להם מנה נוספת. להקפיד שלא להשקות יתר על המידה את הסוקולנטים הבשרניים, כי זה יכול לגרום לריקבון שורשים.

איך לא להרוג קקטוסים - סוקולנטים טיפול

סוקולנטים הם סוג של צמח עסיסי קל לטיפול . צריך לשים אותם בסביבה הנכונה כדי לשרוד ולשגשג. עם טיפול נכון, סוקולנטים יכולים להחזיק מעמד שנים רבות. המפתח הוא לדעת מה הם צריכים כדי לגדול בריאים ומאושרים. עבור סוקולנטים, הדבר החשוב ביותר הוא לזכור שהם צריכים מים עקביים, לא יותר מדי ולא מעט מדי. הם גם מצליחים ברוב האקלים וניתן להשקות אותם כל שבועיים בערך. סוקולנטים הם צמח בית פופולרי בגלל הצורה המיוחדת שלהם . אם תשקו אותם יתר על המידה, הם יירקבו וימותו. בעת השקיה עדיף להשתמש בבקבוק ריסוס או לשפוך מים על האדמה במקום להטביע את כל הצמח במים.

סוקולנטים טיפול נכון - סיכום

כדי לשמור על הסוקולנטים שלכם מאושרים ובריאים, יש כמה דברים שאתם צריכים לעשות.

1. שמרו אותם במקום  שבו הם יכולים לקבל הרבה אור- חלק מהזנים אפילו שמש ישירה.
2. אם מיקמתם את הצמח בבית יש להשקות כשהאדמה יבשה בלבד!  אם הצמח בחוץ באור חזק/שמש ישירה אפשר לשמור על אדמה לחה.

סוקולנטים הם צמחים המגיעים ממשפחת הקקטוסים ומקורם באזורים של צפון אמריקה, דרום אפריקה ודרום אמריקה. ניתן לגדל אותם במגוון עציצם, עציצים אלה יכולים להיות עשויים מכל דבר, אבל בדרך כלל הם עשויים מחימר, פלסטיק או טרקוטה. הסוג הנפוץ ביותר של עציצים לגידול סוקולנטים הם אלה העשויים מחומרים שונים, אך הפופולרי ביותר הוא חימר. עציצי חרס עובדים בצורה הטובה ביותר מכיוון שהם שומרים על האדמה לחה לפרקי זמן ארוכים יותר ואינם מתייבשים מהר כמו עציצי פלסטיק. עציצי חרס גם מאפשרים לכם לשתול את הסוקולנט שלכם כשהשורשים שלו חשופים, מה שמספק לו יותר אוויר ומים מאשר אם הוא היה נטוע באדמה ארוזה היטב בעציץ.