סוקולנטים מיוחדים

סוקולנטים מיוחדים הם צמחים האוגרים מים בעלים, בגבעולים או בשורשיהם. ניתן למצוא אותם במגוון רחב של צורות, גדלים וצבעים. חלק מהסוקולנטים ידועים ביכולתם לאגור מים ויכולים לשרוד תקופות של בצורת. לסוקולנטים אחרים יש עלים בשרניים עם קוטיקולה עבה שעוזרת להם להימנע מהתייבשות במהלך חום היום. סוקולנטים הם צמחים המותאמים לאקלים צחיח. הם גדלים לעתים קרובות בעציצים ובמכלים מכיוון שהם שומרים היטב על מים.

סוקולנטים נתפסים לעתים קרובות כקישוט במשרדים ובבתים. הם משפרים את האיכות האסתטית של החלל ומציעים גם מגוון יתרונות בריאותיים. צמחים פועלים כחומרי ניקוי סביבתיים, הם מעלים את רמות החמצן המשפרות את מצב הרוח והריכוז, הם מייצרים אור טבעי המפחית מתח, הם מפחיתים זיהום רעש ועוד.

סוקולנטים מיוחדים במשרד

עיצוב המשרד עם סוקולנטים מיוחדים יכול לעזור לשפר את מצב הרוח והפרודוקטיביות שלכם. כיום משרדים רבים החלו להשתמש בסוקולנטים בחללים שלהם. הצמחים הללו לא רק יפים מבחינה אסתטית, אלא גם משפיעים לטובה על האנשים שעובדים בחלל זה. הם נהדרים ליצירת סביבה נינוחה ורגועה יותר. ללא ספק הם תוספת נהדרת לכל חלל עבודה. הם יפים מבחינה עיצובית ויכולים להיות התחלה נהדרת לשיחה. השימוש בצמחים אלו במשרד הוא לא רק לקישוט, אלא גם לשיפור איכות האוויר. סוקולנטים משמשים לרוב כצמחי משרד מכיוון שהם בעלי תחזוקה נמוכה ודורשים מעט מים. צמחים אלו ניתן למצוא במשרדים, בתי מלון, מסעדות ואפילו בתי חולים.

היתרונות בגידול סוקולנטים מיוחדים בבית או במשרד

היתרונות של גידול סוקולנטים מיוחדים בבית או במשרד הם רבים. לא רק שהם מוסיפים מגע של טבע לחלל שלכם, אלא שהם גם מספקים תחושת רוגע ליום שלכם.

- הם יכולים לשמש כפריט דקורטיבי צבעוני וחי.
- הם קלים לתחזוקה ואינם זקוקים לתשומת לב רבה. כך שניתן להשאיר אותם ללא השגחה במשך ימים או שבועות בכל פעם.
- הם קלים למעבר, ואתם יכולים להעביר אותם איתכם כשאתם עוברים דירה או משרד.
- הם לא צריכים הרבה אור, לכן ניתן לגדל אותם במקומות עם מעט אור טבעי כמו פינות אדני החלונות או בפינות חשוכות של המשרד או הבית.
- הם שורדים בכל עציץ לאורך זמן. מעציצים קטנים ועד אדניות גדולות. ניתן גם לשתול אותם אחד ליד השני על מנת ליצור עיצוב מעניין.
- הם עמידים ויכולים לעמוד בהפלה על ידי חיות מחמד וילדים.
- הם ידידותיים לסביבה, סוקולנטים אינם דורשים דשנים או חומרי הדברה.
- סוקולנטים מגיעים במגוון רחב של צורות וגדלים מה שאומר שאתם יכולים למצוא אחד שמתאים לצרכים שלכם בצורה מושלמת.

איזה סוגים של סוקולנטים מיוחדים ישנם?

ישנם סוגים רבים ושונים של סוקולנטים. כמה מהפופולריים ביותר הם כדלקמן:
אלוורה רפואית: צמח האלוורה יליד אפריקה והיה בשימוש רפואי במשך מאות שנים. זהו אחד הסוגים הפופולריים ביותר של צמחים בשרניים.
סוקולנט אצ'יווריה אפוס: ( כפנית בעברית), הוא צמח עסיסי בעל מגוון צבעים ודוגמאות. הוא יליד המדבריות של אפריקה ומשגשג באקלים יבש וצחיח. 
סוקולנט גסטריה דורבן: הוא צמח עסיסי בעל צורה ייחודית דמויית נוצה.
סוקולנט צורית נוסנבאומר: גם הוא צמח עסיסי שמקורו בדרום אפריקה. העלים שלו עבים ובשרניים, מה שהופך אותם נהדרים לשתילה בקבוצות.